Asi 20. listopad 1429
Dopis pro krále Karla VII.
Podle svědectví z Procesu o odsouzení Johanky z Arku nadiktovala Johanka dopis Karlu VII. Psala v něm o Catherine de La Rochelle, ženě spojené s františkánským knězem Friarem Richardem. Catherine prohlašovala, že vidí vize, tzv. “bílou dámu.“ Johanka ji označila za lhářku.
Text je ve 3. osobě, což byl standartní formát středověkých soudních zápisů.
Ze zkušebního zasedání, 3. března 1431
„Na otázku, co jí (Catherine de la Rochelle) řekla, (Johanka) odpověděla, že jí tato Catherine řekla, že se jí zjevila bílá dáma oblečená v látce ze zlata a řekla jí, že by měla projít zkrze opevnění města, a král jí dá heraldy a trumpety aby oznámili, že každý, kdo má nějaké zlato, stříbro nebo skryté cennosti, by je měl okamžitě přinést; a ne, že bude své cenné předměty skrývat.
Věděla, jak tyto cennosti najít, a řekla, že budou použity na zaplacení Johančiných mužů, na což výše zmíněná Johanka odpověděla, aby se vrátila ke svému muži, dělala domácí práce a vychovávala své děti. A aby této záležitosti více porozuměla, mluvila se svatou Markétou a svatou Kateřinou, které jí řekly, že vize této Catherine nejsou ničím jiným, než pošetilostí a jsou zcela bezvýznamné. Napsala svému králi, že mu řekne, co by s tím měl dělat, a že až se setkají, řekne mu, že záležitosti výše zmíněné Catherine jsou bláznovstvím a zcela bez významu.“
Zmíněný dopis pro krále měl být odeslán z Montfaucon en Berri, kolem 20. listopadu 1429.